November 29, 2021
Portali Shprehja

Arrestohet 43 vjeçari në Deçan, Policia konfiskon armë në shtëpinë e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në fshatin Izniq të Deçanit, ku gjatë bastisjes në shtëpinë e tij kanë konfiskuar edhe armë e municion.

Arrestimi i tij ka ndodhur ditën e sotme, transmeton Telegrafi.

Tact Watches

Në njoftim thuhet se ” më datë 17.11.2021, Stacioni Policor në Deçan, në mbështetje të Njësitit për Reagim të Shpejtë (NJRSH), kanë ekzekutuar urdhëresën e Gjykatës Themelore në Pejë, duke kryer kontroll-bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse në fshatin Izniq-Deçan tek personi i dyshuar Z.Q. lindur me 1978, mashkull/Kosovar”, thuhet në njoftim.

Policia bën të ditur se gjatë bastisjes tek i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar:

• një (1) armë automatike AK47
• tre (3) karikator të armës AK47
• nëntëdhjetë (90) fishekё cal. 7.62x 39 mm
• një (1) thikë
• njё (1) telefon celular

Nё koordinim tё plotё me Prokurorin e shtetit ёshtё iniciuar rasti “armëmbajtje pa leje”, ndërsa i dyshuari me vendim të Prokurorit të shtetit dërgohet në ndalim policor prej 48 orësh. /Telegrafi/

 

.

Të Ngjajshme

Në dy aksidente të ndara në Prishtinë, këmbësorët goditen nga veturat

admin

FSK largon 70 copa të minave në një pyll në Gjakovë

admin

Të shtëna me armë në një aheng familjarë në Prishtinë

admin

Leave a Comment