July 27, 2021
Portali Shprehja

Arrestohet kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe – Iliria News Agency

Arrestohet nga policia kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe.

Mësohet se Tushe është ndaluar në kuadër të një operacioni të organizuar nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK).

Në kuadër të këtij operacioni janë ndaluar edhe 10 të tjerë.

Ky operacion vjen pas një hetimi disa mujor. Ndërkaq FNSH e RENEA po kryejnë kontrolle edhe në Kadastrën e Lushnjës.

Mësohet se personat e arrestuar janë vartës të Tushes dhe biznesmenë. /Albeu/

Të Ngjajshme

Bllokohet faqja në internet e udhëheqësit të opozitës ruse Aleksei Navalni – Iliria News Agency

admin

Greqia parashikon valën e katërt të COVID-19, brenda korrikut fillon vaksinimin për fëmijët – Iliria News Agency

admin

Nis “FERRI afrikan”, temperatura të larta në çdo qark, ja ku do të arrihet ‘piku’ – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment