January 21, 2021
Portali Shprehja

Arrestohet një 19-vjeçar në Pejë, dyshohet se vodhi dy herë në xhami

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Pejë, i dyshuar për vjedhje të rëndë.

Në njoftim thuhet se më datё 14.08.2020, Policia ёshtё njoftuar se nё brendi tё njё objekti fetar (xhami) nё fashtin Vitomiricё-Pejё, ka ndodhur njё vjedhje e rёndё.

“Njësitet relevante nga Stacioni Policor nё Pejё menjёherё iu kanё pёrgjigjur vendit tё ngjarjёs dhe janё marrё me rastin nё fjalё. Gjithashtu me datё 30.08.2020 ne tё njëjtin objekt përsëri ka ndodhur rasti i njëjtë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Tutje në njoftim thuhet se njësiti i hetimeve pranё Stacionit Policor nё Pejё pas njё pune intensive operativo-hetimore ma datё 02.09.2020, ka arritur tё identifikoj tё dyshuarin: A. G. i lindur me (2001) m/kosovar.

“Nё koordinim tё plotë me Stacionin Policor nё Malishevё i dyshuari ёshtё arrestuar dhe i njëjti me urdhër tё Prokurorit tё shtetit pas intervistimit nga hetuesit e Stacionit Policor Pejё ndalohet pёr 48- orё”./Telegrafi/

 

.

Të Ngjajshme

Vetura godet për vdekje këmbësoren në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

admin

Kanosi nënën e tij, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Ferizaj

admin

Kanosi motrën duke ia dërguar foton e revoles në “Viber”, arrestohet një person në Ferizaj

admin

Leave a Comment