June 22, 2021
Portali Shprehja

Arrestohet një grua nga Tetova, ushtronte dhunë fizike ndaj fëmijëve të saj

Dje 26.05.2021 në ora 20.30 në SPB Tetovë, një pedagog nga Qendra për Çështje Sociale Tetovë, ka raportuar se D.I.B. kishte sulmuar fizikisht fëmijët e saj të mitur. Sipas raportit, njëri nga fëmijët e mitur ka thirrur Qendrën për Punë Sociale-Tetovë dhe kishte raportuar se nëna e tij po kryente dhunë fizike ndaj tyre dhe po i abuzonte ata për një kohë të gjatë.

“D.I.B. është privuar nga liria dhe është ndaluar në stacionin policor për procedura të mëtejshme, ndërsa fëmijët janë mbajtur nën përkujdesjen në Qendrës për Punë Sociale-Tetovë”, njoftoi Fatmir Rexhepi, zëdhënës i SPB-Tetovë.

.

Të Ngjajshme

Qeveria do të mbajë mbledhjen e 81-të

admin

11 qytete të vendit rezultojnë pa raste aktive me COVID

admin

Më 3 korrik lirohet Sedat Aliu, babai i Almir Aliut

admin

Leave a Comment