January 23, 2022
Portali Shprehja

Arrestohet një person i kërkuar për vjedhje pylli në Vushtrri

Në orët e pasdites së sotme, polica në Vushtrri, ka arrestuar një person për të cilin kishte urdhëresë aktive të lëshuara nga gjykata.

Pas ndalimit dhe verifikimit, mbi bazën e urdhëresës aktive është arrestuar i dyshuari L. T., (23), shtetas kosovar, ndaj të cilit Gjykata Themelore në Mitrovicë dega në Vushtrri, kishte lëshuar urdhëresën, për tetë raste të veprave penale vjedhje pylli.

Tact Watches

Pas arrestimit dhe përfundimit të procedurave policore, sipas urdhëresës së gjykatës, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit, njofton Policia e Kosovës. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohen dy persona në Gjilan për posedim dhe shitje të kokainës – në mesin e tyre një zyrtar policor

admin

Ishte nisur drejt Zvicrës me pasaportë që dyshohet se nuk ishte e tij, ndalohet nga policia

admin

Gjatë 24 orëve, katër raste të dhunës në familje në Kosovë

admin

Leave a Comment