December 2, 2020
Portali Shprehja

Arrestohet një person në Deçan për armëmbajtje pa leje

Policia e Kosovës, stacioni në Deçan dje pas një informate tё siguruar nga njësiti i hetimeve, nё mbështetje tё njësisë pёr reagim tё shpejtё DRP Pejё, nё koordininm tё plotё me Prokurorin e shtetit dhe me urdhër tё Gjyqtarit tё procedurës paraprake ёshtё realizuar njё kontroll-bastisje, nё shtëpinë e drurit (t’ban) e personit tё dyshuar nё bjeshkën e Deçanit tё quajtur ‘Plaqica e Vokshit’.

“Gjatё kontrollit ёshtё gjetur dhe konfiskuar:

•Njё (1) armё automatike AK 47
•Njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe
•Tre (3) copё fishekё 7.62mm

Personi i dyshuar ёshtё arrestuar i njëjti pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё shtetit ёshtё liruar ne procedurё te rregullt”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Fushë Kosovë, gruaja godet me kabëll bashkëshortin

admin

Arrestohet një person në Prizren, ushtronte në vazhdimësi dhunë ndaj bashkëshortes së tij

admin

Deçan, gjuhet me armë zjarri një person

admin

Leave a Comment