June 5, 2023
Portali Shprehja

Arrestohet një person në Ferizaj, duke keqpërdorur kartelat bankare kreu blerje në vlerë mbi 17 mijë euro

Një person është arrestuar mbrëmjen e së martës në Ferizaj, pasi duke keqpërdorur kartela të ndryshme bankare ka kryer blerje në dyqane në vlerë rreth 17 mijë e 400 euro.

Policia njofton se arrestimi i tij është bërë pas hetimeve të zhvilluara nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Kibernetike.

“Ferizaj 16.05.2023 – 20:30. Pas hetimeve të zhvilluara Drejtoria për Hetimin e Krimeve Kibernetike është arrestuar i dyshuari kosovar pas i njëjti duke keqpërdorur kartela të ndryshme bankare ka kryer blerje në dyqane të ndryshme në vlerë rreth 17 400 euro”, thuhet në raportin policor.

Në cilësi të provave materiale, nga i dyshuari janë sekuestruar tre telefona celularë dhe disa fletëpagesa bankare.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti është iniciuar si “Lëshimi i çeqeve pa mbulesë apo të rremë dhe keqpërdorimi i kartelave të bankës apo kreditit”./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Gjendet pa shenja jete 50-vjeçari në Prizren, dyshimet e para flasin për vetëvrasje

admin

Keqpërdori paratë e firmës ku punonte, arrestohet i dyshuari në Fushë Kosovë

admin

Zhduket një 24 vjeçar nga Shtimja, policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për gjetjen e tij

admin

Leave a Comment