October 1, 2023
Portali Shprehja

Arrestohet një person që ishte i përfshirë në kontrabandimin e migrantëve

Prokuroria Speciale njofton se Policia e Kosovës ka arrestuar një person që ishte i përfshirë në kontrabandim me migrantë.

Sipas njoftimit, A. K. është ndaluar për shkak të dyshimit të bazuar se i njëjti ka kryer veprat penale “Kontrabandimi me migrantë”, nga neni 164 dhe veprën penale “Pjesëmarrja ose organizimi i grupit kriminal të organizuar” nga neni 277 i Kodit 06/L-074 Penal të Republikës së Kosovës.

Me aktvendim të Prokurorit të Prokurorisë Speciale i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Po bënin gara sportive në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, dënohen me nga 150 euro katër shoferë

admin

Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

admin

Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

admin

Leave a Comment