October 21, 2021
Portali Shprehja

Arrestohet një person te Dheu i Bardhë, kishte leje qëndrim të falsifikuar

Një person është arrestuar në pikën kufitare Dheu i Bardhë, pasi tek i njëjti është gjetur një leje qëndrimi që dyshohet të jetë e falsifikuar.

“Gjatë kontrollit të një autobusi të linjës ndërkombëtare Kosovë-Gjermani, tek një person mashkull kosovar është gjetur një leje qëndrim i dyshuar për falsifikim”, thuhet në raportin e policisë.

I dyshuari ka pranuar se dokumentin e ka marrë me qëllim të udhëtimit në shtetet perëndimore. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Po kontrollonte paratë e deponuara, has në 700 euro që dyshohet të jenë falsifikuar

admin

Arrestohen dy marokenë në Istog, u zunë në flagrancë duke vjedhur

admin

Arrestohet ish-punonjësi i AKI-së, dyshohet se zbuloi informacione të klasifikuara dhe rrezikoi sigurinë e shtetit

admin

Leave a Comment