June 5, 2023
Portali Shprehja

Arrestohet një serb në Negotinë, transportonte emigrantë të paligjshëm

Sot (15.05.2023) rreth orës 12:15 në afërsi të Negotinës, zyrtarët policorë të Stacionit Policor të Mbikëqyrjes Kufitare, kanë arrest personin M.N.(30) nga Republika e Serbisë. Gjatë kontrollit në veturën e pasagjerëve “Ford Mondeo” me targa serbe, të cilën drejtonte vetë personi në fjalë, janë gjetur gjashtë emigrantë të paligjshëm nga Siria. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik, ndërsa emigrantët e paligjshëm janë vendosur në një qendër emigrantësh. Pas dokumentacionit të plotë të rastit, ndaj personit M.N. do të merret masa përkatëse.

Të Ngjajshme

Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

26 vjet pas vdekjes së tij, Tupac merr një yll në Hollywood Walk of Fame

Shikoni çfarë i bënë amerikanët “Jugo” legjendar: Ekspozita e vitit 1997 është një hit i vërtetë

Leave a Comment