Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
Arrestohet personi i dytë i dyshuar për veprën penale “ngacmim seksual” ndaj të miturave në Istog – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

Arrestohet personi i dytë i dyshuar për veprën penale “ngacmim seksual” ndaj të miturave në Istog

Më datë 09 shtator 2022 rreth orës 21:40, Stacioni Policor Istog është njoftuar se në fshatin Serbobran – Istog  dy persona kanë tentuar që t’i mashtrojnë dhe t’i fusin në një veturë dy femra (të mitura) por viktimat kishin arritur që te largohen nga aty.

Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje, ka kontaktuar me  viktimat të cilat janë intervistuar ne prezencën e prindërve punëtorit nga Qendra për Punë Sociale si  dhe avokatit.

Policia menjëherë ka arritur që ta arrestoj njërin nga të dyshuarit e rastit ku pas intervistimit me urdhër të Prokurorit të Shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor Istog, me datë 12. 09. 2022, kanë arritur ta arrestojnë të dyshuarin kryesor të rastit dhe pas intervistimit me urdhër të Prokurorit shtetit i njëjti  është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Rasti është në proces nga njësiti i hetimeve Stacionit Policor në Istog./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Goditet për vdekje një person në Podujevë

admin

Vdes një femër në Drenas, kishte shenja dhune

admin

Dyshon se gruaja i hodhi “diçka të dëmshme” në ushqim, burri nga Skenderaj merr tretman mjekësor në QKUK  

admin

Leave a Comment