April 12, 2021
Portali Shprehja

Arrihet marrëveshja për qeverisje në Guci, kryeparlamentari nga radhët e LDSH-së

Dje në Guci, u arrit marrëveshja midis koalicionit “Shqiptarët bashkë për Guci”, të përbërë nga LDSH-UDSH-ASH dhe PDS-së, PB.

Ndërkaq vlen të theksohet se Kryetari i Kuvendit për herë të parë do të jetë shqiptar, konkretisht nga radhët e LDSH-së.
Koalicionit shqiptar po ashtu do t’i takojë edhe nënkryetari i komunës së Gucisë, sekretari i Kuvendit, drejtori i zjarrfiksave, sekretari i inspekcionit komunal, zevendes drejtori i drejtorisë për investime, sekretariati i urbanizmit si dhe ndihmës drejtori i Organizatës Turistike.

Malesia.Org

Të Ngjajshme

Mençuria e Edi Ramës në raport me Albin Kurtin! – Iliria News Agency

admin

Fjalët e fundit që i kishte thënë Agim Ramadani gruas së tij pak para se të vdiste – Iliria News Agency

admin

COVID-19, mbi 135 milionë raste në botë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment