June 18, 2021
Portali Shprehja

Arrin në Maqedoni nënkoloneli që u infektua me koronavirus në Afrikë

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska ka informuar se mëngjesin e sotëm ka arritur në vend nënkoloneli i cili është infektuar me virusin korona në Republikën e Afrikës Qendrore, transmeton Alsat. Shekerinska njofton se nënkoloneli ndjehet mirë dhe se nuk ka pasur probleme gjatë fluturimit.

“Drejtori i Klinikës, Dr. Milena Stevanoviç, na informoi se nënkoloneli në përgjithsi është në gjendje të mirë dhe të qëndrueshme”, njofton ministrja Shekerinska.

Nënkoloneli i ushtrisë, i cili po merrte pjesë në një mision evropian në Republikën e Afrikës Qendrore, u evakuua me emergjencë pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

.

Të Ngjajshme

Zaev në Vjenë, merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor

admin

Plagoset me armë zjarri një banor i Dibrës

admin

Moti sot i ndryshueshëm, temperatura deri në 32 gradë

admin

Leave a Comment