June 3, 2023
Portali Shprehja

Arsenali ka gati plot 100 mln euro për Deklan Rajs

Arsenali është i vendosur të fillojë zbavitjen e tyre të shpenzimeve të verës, ndërsa ata përpiqen të krijojnë një ekip fitues të titullit në Ligën Premier. Sipas mediumit “The Mail”, “Topçinjtë” do të hapin bisedimet me Uest Hamin për kapitenin e klubit të tyre Deklan Rajs.

Burimi thotë se Arsenali është i gatshëm të negociojë për një blerje prej 90 milionë funtesh apo 103.5 milionë euro për mesfushorin anglez. Rajs thuhet se është objektivi kryesor i trajnerit të Arsenalit, Mikel Arteta për pozicionin e mesfushorit qendror, pranë shqiptarit Granit Xhaka, sezonin e ardhshëm.

“Topçinjtë” e kanë parë Tomas Parti të humbasë formën afër fundit të sezonit, ndërsa Zhorginjo shihet vetëm si një zgjidhje afatshkurtër. Rajs është i etur për të bërë këtë lëvizje, por ka gjithashtu interes për të nga Man. Junajtedi dhe Çellsi.

.

Të Ngjajshme

Si të mos shtojmë peshë kur e lëmë duhanin?!

Zelensky: Ukraina është gati të nisë kundërsulmin

Paralajmërojnë ekspertët: Kriza energjetike në BE nuk ka pëfunduar

Leave a Comment