June 7, 2023
Portali Shprehja

Arteta i thurr elozhe: Ky është lojtari kyç i Arsenal këtë sezon, po na jep titullin

Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, ka vlerësuar cilësitë e mesfushorit Bukayo Saka si të jashtëzakonshme, duke e konsideruar 21-vjeçarin si vendimtar këtë sezon. Në Premier League, ai ka realizuar 12 gola e 10 asist në 28 ndeshje, duke qenë i pazëvendësueshëm për Arteta.

Ai është shumë konstant në lojën e tij dhe kjo është e rëndësishme, sidomos duke parë moshën e tij të re. Një gjë e tillë është e rrallë për moshën e tij dhe ai e konsideron këtë gjë si shumë normale. Për mua ai ka mundësi të përmirësohet edhe më shumë”, u shpreh Arteta.

Unë jam shumë i lumtur që e kam në skuadër, pasi pres që ai të përmirësohet edhe më shumë, pasi i ka kapacitetet për ta bërë këtë gjë. Jam i sigurt se ai ende nuk ka dhënë 100% të aftësive të tij, të cilat do t’i shohim me kalimin e viteve, kur do të bëhet edhe më i pjekur në fushë”, tha Arteta.

.

Të Ngjajshme

Lamtumira e Messi-t nga PSG, djali i Aguero-s “thumbon” parisienët

admin

Nga talent i së ardhmes në i pastrehë: detajet e rënies së ish-lojtarit të Chelsea-t

admin

ZYRTARE | Milani shkarkon Paolo Maldinin nga detyra. Komunikata zyrtare

admin

Leave a Comment