April 2, 2023
Portali Shprehja

Asafaltohet rruga që lidh Koliçanin e poshtëm dhe të epërm

Kryefjala e veprave dhe punëve të kryetarit aktual të Komunës së Studeniçanit kanë qenë investimet kapitale në infrastrukturë, objekte shkollore e shëndetësore, gjelbërimin e hapësirave publike dhe mbajtjen e higjienës publike.

Sipas një përllogaritje të inspektorëve komunal afër 90 përqind e rrugëve kryesore, lokale dhe rrugicave, janë asfaltuar dhe meremetuar tërësisht në gjithë vendbanimet e komunës së Studeniçanit.

Së fundmi Komuna e Studeniçanit ka nisur punën për asfaltimin e rrugës 2 në fshatin Koliçan të poshtëm dhe rrugës që lidh dy Koliçanat, atë të poshtëm dhe të epërm./Shkupinfo.com/

Të Ngjajshme

Kilian Mbape, vendos të ardhmen në ditët në vijim

Hoze Murinjo do yllin e Mançester Junajtedit te Roma

Prishtinë/Nesër marshohet për drejtësi

Leave a Comment