23.6 C
Skopje
June 16, 2019
Informacione Vendi

ASH: Arbër Ademi, s’mund t’i mbulojë skandalet e shumta me reformat e paralajmëruara (VIDEO)

Tact

“Departamenti i Arsimit i Aleancës për Shqiptarët, duke i shqyrtuar paralajmërimet e mininistrit të Arsimit, Arbër Ademi për refoma në arsimin fillor, informon opinionin public se këto reforma janë vetëm një pikë ujë në Oqeanin e pafund dhe nuk ndikojnë në përmirësimin e procesit edukativo-arsimor. Reformat e paralajmëruara bien ndesh me shumë rregullore të aprovuara nga vetë ministria, në të njejtën kohë I bëjmë me dije opinionit se këto paralajmërime kryhen për t’i fshehur gjurmët nga skandalet e shumta që e kanë karakterizuar këtë ministri dhe ministër”, tha mes tjerash në konferencën për media Rizvan Bela nga Aleanca për Shqiptarë. Në videon më poshtë, gazeta Lajm sjell deklaratën e plotë të Belës.

ASH: Arbër Ademi, s’mund t’i mbulojë skandalet e shumta me reformat e paralajmëruara (VIDEO)

ASH: Arbër Ademi, s’mund t’i mbulojë skandalet e shumta me reformat e paralajmëruara (VIDEO)Aleanca për Shqiptarët Arben Taravari Ziadin Sela

Gepostet von Lajm TV am Donnerstag, 6. Juni 2019

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Përgjimet e “El Cheka”-s, Dega e BDI Dollogozhdë: Akoma më fuqishëm qëndrojmë pas Ahmetit

shprehja

A u arratis duke u fshehur në bagazhin e makinës, flet Gruevski nga Budapesti

shprehja

Sot vendoset fati i Qeverisë së Zaevit, ja skenaret?

shprehja