January 28, 2022
Portali Shprehja

Asnjë fitore në Serie A, vjen shkarkimi zyrtar i Shevchenko nga Genoa

Genova ka njoftuar zyrtarisht shkarkimin e Andriy Shevchenkos si trajner. “Klubi dëshiron të falënderojë trajnerin dhe stafin e tij për punën e palodhur në muajt e fundit, – thuhet në shënim. – Drejtimi teknik i ekipit të parë do t’i besohet përkohësisht Abdoulay Konko, i ndihmuar nga Roberto Murgita”.

Më shumë se disfata në Kupën e Italisë ndaj Milanit, humbja në shtëpi e ish-sulmuesit ukrainas ndaj Spezia ishte fatale. Sheva nuk ka fituar asnjëherë në kampionat dhe renditja po bëhej gjithnjë më shqetësuese.

Tact Watches

“Më vjen shumë keq për tifozët, sepse është një mbrëmje negative në një moment shumë të vështirë, – tha presidenti Zangrillo. – Është ndoshta një nga momentet më të vështira të viteve të fundit për Genoa”.

.

Të Ngjajshme

United e bleu si super talent duke paguar 22 mln euro, tani e huazon në Skoci!

admin

E KRYER | Interi merr edhe një sulmues, paguan 800 mijë euro rrogën e tij!

admin

ANGLIA E ÇMENDUR PAS BROJA | Southampton tenton ta mbajë, Newcastle ofron shumë para por Chelsea…

admin

Leave a Comment