October 28, 2020
Portali Shprehja

Audi S8 apo Bentley Flying Spur, kush e fiton garën e shpejtësisë?

Gara karakterizohet me disa nga makinat më luksoze. Konkretisht, në garë janë të përfshira Audi S8 dhe Bentley Flying Spur.

Për sa i përket S8-shit, modeli i ri i Audisë posedon motor 4.0-litërsh të t ipit V8, që arrin të prodhojë 571-kuajfuqi. Makina posedon ndërrues shpejtësish me tetë opsione.

Në anën tjetër, prodhimi i Bentley-t posedon motor 6.0-litërsh të tipit W21, teksa prodhon 635 kuaj-fuqi. I njëjti po ashtu posedon ndërrues shpejtësish me tetë mundësi ndërrimi.

Për çështje sekondash, Bentley arrin ta fitojë garën. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Nxine ofertën që t’rehaton për sot e 700 dimra

admin

Tani ju mund të bisedoni me video në Tinder

admin

80% e makinave në të gjithë botën janë njëra nga këto katër ngjyra

admin

Leave a Comment