10.3 C
Skopje
November 17, 2019
Tech

Audi Sport shpalos R8 LMS GT4 në edicionin e ridizajnuar – foto

Një vit pas futjes së R8 të ridizajnuar nga departamenti i konkurrencës së Audi, arrin modeli i ridizajnuar dhe i azhurnuar R8 LMS GT4, duke ndarë rreth 60 për qind të përbërësve me versionin aktual të destinuar për t’u përdorur në rrugët publike.

Modeli i Audi ka motor V10 atmosferik me 5,2 litra të vendosur në qendër, i cili zhvillon 495 kuaj fuqi, dhe ka transmetim automatik me 7 shpejtësi, transmeton KosovaPress.

Përveç R8 LMS GT4, Audi Sport tani ofron një timon shumëfunksional, të huazuar nga R8 LMS GT2, i cili përmban, ndër të tjera, dy përzgjedhës që fshihen pas tetë programeve që, sipas kushteve në pistë, sigurojnë performancën optimale të sistemit të kontrollit të rrymës rrota dhe ABS.

Çmimi i Audi R8 LMS GT4 është gjithsej 198 mijë euro.


Top Channel

Artikuj të ngajshëm

Audi prezanton versionin S8 2020, kjo është shpejtësia maksimale e veturës – Foto

shprehja

Motorola rikthen telefonin ikonik në versionin modern

shprehja

Facebook fshin 5.4 miliardë profile të rreme

shprehja