Babai i Haaland zbulon arsyen e pathënë pse djali i tij zgjodhi Dortmund para Man Utd

Alf Inge Haaland nuk është i huaj për Djajtë e Kuq, pasi ka hasur në ta në raste të shumta gjatë kohës së tij me Leeds United dhe Manchester City në Premierligë.

Kapiteni i United, Roy Keane bëri një ndërhyrje të tmerrshme në gjurin e tij – çka e detyroi atë të tërhiqej nga futbolli në moshën 31 vjeç, përcjell lajmi.net.

Në janar, Erling Haaland hodhi poshtë mundësinë për të luajtur te United, duke vendosur të transferohej te Dortmund.

“Asnjëherë nuk e dini se si do të shkonte në klube të tjera. Mund të ketë qenë mirë, gjithashtu”, tha ai për TV2.

“Ne kurrë nuk do të marrim një përgjigje për këtë. Por ne jemi shumë të lumtur me klubet ku ai ka qenë në të”.

“Ju duhet të shkoni në një klub ku i gjithë klubi ju dëshiron, jo vetëm trajneri”.

“Unë mendoj se është gjëja më e rëndësishme, përveç asaj se si ka qenë klubi gjatë pesë ose dhjetë viteve të fundit dhe çfarë drejtimi kanë ndërmarrë ata”, tha ai duke iu referuar klubit anglez. /Lajmi.net/ 

Të ngjajshme

Katër skenarët e mundshëm për përfundimin e sezonit në Premierligë

shprehja

Neymar: Kjo skuadër e PSG nuk është më e mira me të cilën kam luajtur

shprehja

Manaj – Barcelona B, marrëveshja në rrezik

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë