January 28, 2022
Portali Shprehja

Bajden do të dërgoj “sherifë” në Ballkan për të arrestuar politikanë (FOTO)

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dërgojnë një të dërguar special në Ballkan për të monitoruar të gjitha zhvillimet në rajon por duke pasur si cak politikanët, shkruan “Republika.rs.

Tact Watches

Me mision luftën kundër korrupsionit, emisari apo “sherifi” siç shkruan gazeta pritet të stacionohet me bazë në Zagreb do të punojë për të disiplinuar dhe ritrajnuar politikanët e pabindur, përcjell INA.

Ky mision i quajtur si “Specialja” do të jetë nën mbikëqyrjen e drejtpërdrejtë të presidentit Bajden dhe aktiviteti kryesor do të jetë monitorimi i luftës kundër korrupsionit dhe reforma në drejtësi.

Mediat serbe besojnë se kjo lëvizje e Shteteve të Bashkuara është e drejtuar kundër Serbisë dhe Republika Srpska.(INA)

Të Ngjajshme

Rama: Jam i vetmi pa titull shkencor kam vetëm Bachelor, shqiptarët të gjithë me Master

admin

Togerja Liridona Baftjari-Jashari shpallet studentja më e mirë ndërkombëtare në Stamboll

admin

Meta sulmon Ramën dhe Bashën: Koalicionit “bravo-brava” do ti recitoj poezinë “Ina-Ina”

admin

Leave a Comment