December 1, 2020
Portali Shprehja

Balidemaj rizgjedhet nënkryetar i komunës së Gucisë

Kuvendi i komunës së Gucisë, rizgjodhi nënkryetar të komunës, Edon Balidemaj.

Për Balidemaj votuan 20 këshilltar të shumicës parlamentare të përbërë nga PDS, Koalicioni “Shqiptarët Bashkë për Guci” dhe PB.

Balidemaj e ushtroi këtë detyrë edhe në fund të mandatit të kaluar.

Balidemaj është nënkryetar i Alternativës Shqiptare, ka përfunduar studimet si bachelor i studimeve të sigurisë.

Të Ngjajshme

Kryetari i Prizrenit tregon nëse do të hiqet shtatorja e Skënderbeut

admin

Shpërthejnë infektimet/ SHBA, rikthen masat kufizuese

admin

Kryeministri i ri malazez Krivokapiq: Tri sfidat për Qeverinë e re

admin

Leave a Comment