August 17, 2022
Portali Shprehja

Balotelli ‘iu shkel syrin” gjigantëve të Serie A: Kam ëndërruar gjithmonë të luaj për ta, por…

Është i lumtur Mario Balotelli që flet në fund të ndeshjes miqësore mes Napolit dhe Adanas, të luajtur në “Castel di Sangro” dhe që përfundoi 2-2.

SuperMario shënoi (me penallti) golin e barazimit momental (1-1), duke hyrë në lojë në fillim të pjesës së dytë: “Jam mirë, fizikisht jam shumë mirë, cilësitë janë aty, të shohim”.

Balotelli i kthehet të folurit për kombëtaren: “Mos më lejoni të flas për këtë, ju i dini mendimet e mia. Kombëtarja është gjëja më e mirë që ekziston, pastaj të gjithë bëjnë zgjedhjet e tyre. Unë do t’i respektoj gjithmonë ato”.

Pothuajse çdo verë, emri i Balotellit lidhet në mënyrë të përpiktë me Napolin, një ëndërr që nuk është realizuar kurrë deri më tani: “Gjithmonë kam thënë se do të ishte ëndërr për mua të luaj në Napoli.

E respektoj shumë De Laurentiis, por fatkeqësisht nuk mendoj se ai kurrë më ka dashur në skuadrën e tij. Për këtë arsye nuk kam ardhur kurrë te Napoli. Kam dashur gjithmonë, ndoshta…”

 

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Ora perfekte! Trajneri i fiksuar pas kohës mund të drejtojë në Botërorin e Katarit

admin

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Leave a Comment