17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Offside

Barça provokon Spanjën me fanellën e dytë, do e veshë në “El Clasico”

Tact

Barcelona në bashkëpunim me kompaninë e veshjeve sportive “Nike” kanë vendosur të dizenjojnë një fanellë të veçantë që do të përdoret në ndeshje të mëdha apo me ndikim të veçantë. Uniforma mban ngjyrat e flamurit katalanas.

Është e verdhë dhe në pjesën e përparme përshkohet nga katër njolla të kuqe. Sipas “Sport.es” katër njollat simbolizojnë gishtat e lyer me gjak e më pas të vënë mbi mburojën e tij të heroit dhe themeluesit të vendit, Guifre El Pilos. Nga imazhi i këtij luftëtari është frymëzuar edhe vetë flamuri i Katalunjës.

I sigurt është fakti se blaugranët do e veshin këtë bluzë në njërën nga klasiket kundër Realit të Madridit dhe me shumë mundësi në “Santiago Bernabeu”. Uniformat e ekipit katalanas akoma nuk kanë dalë në shitje. Fanellat e para me stilin e uniformës kroate varen në stendat e dyqaneve “Nike” nga 4 qershori. Ndërkohë nuk dihet akoma se kur do të dalë në shitje kjo uniformë me ngjyrat e flamurit katalanas.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

shprehja

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

shprehja

Pengu, hyjnori Ronaldo dhe një “mallkim” për Konten: Kielini në gjithë fushën

shprehja