June 3, 2023
Portali Shprehja

Barcelona bie në shtëpi, Sociedad merr një fitore historike (Video)

Real Sociedad përfundoi një seri prej 24 humbjesh radhazi jashtë fushe kundër Barcelonës, pasi mori një fitore të ngushtë 2-1 për të rritur ndjeshëm shpresat për të siguruar një përfundim mes katër të parëve në La Liga.

Camp Nou nuk ka qenë një vend i lumtur për Sociedad, që nuk fitonte në fushën e Barcelonës që nga viti 1991, megjithatë ata do të kenë qenë më optimistë se zakonisht për marrjen e tre pikëve këtë herë.

BARCELONA-SOCIEDAD 0-1 – VIDEO

Sociedad kaloi në epërsi pas vetëm pesë minutash përmes Mikel Merino, pas një aksioni të mirë të Alexander Sørloth në krahun e majtë.

Robert Lewandowski humbi një mundësi të mrekullueshme për të barazuar, duke humbur një rast të pastër.

BARCELONA-SOCIEDAD 0-2 – VIDEO

Portieri i Barçës, Marc-André ter Stegen, duhej të bënte një pritje mahnitëse për t’i mohuar golin Mohamed-Ali Cho. Megjithatë, njerëzit e Imanol Alguacil shkuan në dhomat e zhveshjes me një avantazh të merituar teksa kërkonin të rishkruanin historinë.

Pavarësisht se ishin në disavantazh në ndeshjen e tyre të parafundit në shtëpi të sezonit, djemtë e Xavi nuk dukeshin veçanërisht të etur për të barazuar.

BARCELONA-SOCIEDAD 1-2 – VIDEO

Në fakt, ka qenë Sociedad që ka goditur përsëri me Sorloth në minutën e 72-të.  Në minutën e fundit të kohës së rregullt, Lewandowski goditi me kokë në këndin e sipërm për të ngushtuar diferencat, por, në fund, Sociedad-i arriti të merrte tri pikët dhe ka shkuar pesë pikë larg Villarreal-it të vendit të pestë.

.

Të Ngjajshme

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Allegri i dhje*ë, por krenar: Nuk kam pse ta qortoj veten, sezoni i ardhshëm do të jetë ndryshe

admin

Leave a Comment