February 2, 2023
Portali Shprehja

Barcelona nuk bie dakord, direkt reagon në rrugë ligjore mbi Ferran Torres!

Barcelona nuk ka qëndruar duarkryq para përjashtimit të Ferran Torres në Wanda Metropolitan. Shërbimet ligjore kanë analizuar pamjet e sherrit që valenciani ka pasur me Savicin dhe pasditen e sotme kanë paraqitur apel për kartonin e kuq direkt që i ka treguar arbitri Munuera Montero. Objektivi i entitetit është të reduktojë në minimum ndeshjet sanksionuese që mund t’i vendosen futbollistit spanjoll.

Gjyqtari andaluzian e regjistroi veprimin në raportin e ndeshjes: “Në minutën e 90-të lojtari (11) Torres García, Ferran u përjashtua për arsyen e mëposhtme: Kapi vazhdimisht flokët e kundërshtarit, ndërsa topi ishte në lojë, por jo në një distancë për t’u luajtur mes të dyve”.

Gjyqtari justifikoi edhe përjashtimin e rojiblancos: “Në minutën e 90-të lojtari (15) Savic, Stefan u përjashtua për arsyen e mëposhtme: Mbajtja e një kundërshtari nga qafa me krahun e tij me forcë të tepruar të vazhdueshme, ndërsa topi ishte në lojë por jo në një distancë per t’u luajtur mes të dyve”.

Barcelona ka besim se, me pretendimet e tij, Ferran Torres do të marrë dënimin minimal të mundshëm. Nëse është një sanksion i lehtë, nuk do të duhet të përmbushe ndeshjet e mundshme të pezullimit në një kompeticion tjetër që nuk është LaLiga.

Skuadra katalanase do të stërvitet e para nesër, mëngjesin e së martës, dhe para se të udhëtojë për në Riad, në mesditë, Xavi do të japë listën e skuadrës për Superkupën e Spanjës. Të enjten Betisi do te jete rivali i një nga gjysmëfinalistet. Tjetra do te jete sfida mes Valencia dhe Real Madrid.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment