May 16, 2021
Portali Shprehja

Basha nuk jep dorëheqjen në PD shtohen zërat kundër tij – Iliria News Agency

Kritikët e Lulzim Bashës që ishin në pritje të një dorëheqje të tij si kryetar i PD-së pasi nuk mundi ta sillte në pushtet partinë as në këto zgjedhje do të mbeten të zhgënjyer.

Me drejtuesit politik të PD në qarqe përkrah dhe dhjetëra të rinj mbështetës të PD, Lulzim Basha tha se për PD beteja sapo ka filluar. “Ai që mendon se do të dorëzohemi-, tha Basha duke nënkuptuar kundërshtarin e tij politik-, nuk na njeh mirë”.

Ndonëse demokratët janë të bindur se Rama ka kryer një masakër elektorale, akuza kundër Bashës është se ai nuk arriti ta ruajë dot procesin, siç pati premtuar. Kjo është dhe arsyeja se përse ish presidenti Nishani, anëtari i kryesisë Fatbardh Kadilli, kanë kërkuar dorëheqjen e tij. Ndërkohë thirrje të këtij lloji pritet të bëjnë sipas informacioneve të Lapsi.al edhe Genc Pollo apo Arben Imami apo dhe demokratë të tjerë.

Të Ngjajshme

Bajden biseda telefonike me Abas dhe Netanjahun, çfarë pritet të ndodhë? – Iliria News Agency

admin

Çfarë është Hamas, grupi që sundon Gazën? – Iliria News Agency

admin

Sa i transmetueshëm është varianti indian i Covid-19 që po përhapet në gjithë botën? – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment