November 26, 2022
Portali Shprehja

Bashkë fituan gjithça dhe shkruajtën historinë, por Messi “fajëson” Guardiola-n

Te dy bashke kane pushtuar boten dhe shkruajtur faqet e arta te historise se topit dhe Barcelona-s. Sot jane te ndare, njeri ne France, tjetri ne Angli. Nuk dihet nese do te bashkohen me, por ajo qe kane lene ka gjurme te forta.

Lionel Messi ka thënë me shaka se Pep Guardiola i ka bërë dëm futbollit duke e bërë kaq të lehtë dhe të thjeshtë. Argjentinasi kaloi katër sezone jashtëzakonisht të suksesshme nën urdhrat e spanjollit, duke fituar dy herë Ligën e Kampionëve dhe La Ligën në tre raste.

Guardiola ka vazhduar të dëshmojë veten, si me Bayern Munich ashtu edhe me Manchester Cityn. Lionel Messi ka thënë me shaka se Pep Guardiola i ka bërë dëm futbollit duke e bërë kaq të lehtë

Duke folur për ESPN për ish-trajnerin e tij, Messi deklaroi: “Guardiola i bëri shumë dëm futbollit sepse e bëri atë të dukej aq e lehtë dhe aq e thjeshtë sa të gjithë donin ta kopjonin atë”. “Më vonë gjeta shumë ‘Guardiola’ dhe ju e kuptoni se çfarë bëmë dhe çfarë ishte ajo”.

I pyetur nëse tekniku spanjoll ishte trajneri më i mirë që ka pasur ndonjëherë, Messi shtoi: “Pa dyshim që po”. Messi po kalon një sezon të mirë pasi pati vështirësi gjatë sezonit të tij të parë me Paris Saint-Germain

“Ai ka diçka të veçantë, mbi të gjitha se si i shikonte dhe përgatitej për ndeshjet dhe si komunikon, për shkak të mënyrës sesi ua transmetoi juve”. Messi po kalon një sezon të mirë pas një sezoni zhgënjyes debutues me Paris Saint-Germain, duke realizuar shtatë gola dhe ka bërë dhjetë asistime.

.

Të Ngjajshme

I hodhi Figos flamurin e Barçës në fytyrë… Çfarë ndodhi me “tifozin alien”; që pushtonte fushat edhe në finalet e Kupës së Botës

admin

Partneret e futbollistëve të Anglisë harbohen bashkarisht në “pallatin lundrues”, shpenzojnë shifrën e çmendur për alkool

admin

Maguire, “sparkatë” ndaj kritikëve: Merren me mua, sepse kanë nevojë për… klikime

admin

Leave a Comment