October 6, 2022
Portali Shprehja

Bashkëpartiaku Tahiri: Koha për kryeministrin Ramush Haradinaj

Infokusi Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri, përmes një postimi në rrjetin social, Facebook ka bërë një kërkesë publike.

Sipas Tahiri tash është koha që Ramush Haradinaj ta rimarr postin e kryeministrit, prej të cilit tha dorëheqje kur u ftua nga Gjykata Speciale si i dyshuar për krime lufte.

Tahiri rënditi disa arsye pse Haradinaj duhet ta marrë këtë post.

Ai theksoi se kur Ramushi Haradinaj kishte postin e Kreyminsitrit në Kosovë kishte 24 orë rrymë, taksa 100% nsaj Serbisë, Trepça ishte 100% e Kosovës, u ndaluan lojërat e fatit, dhe veteranët trajtoheshin dinjitetshëm”.

Të Ngjajshme

Borrell: Në Pragë po krijojmë një rend të ri pa Rusinë

admin

Ndërtimtaria në Gjermani paralizohet pa punëtorët e Ballkanit

admin

Një pjesë e opozitës në Shqipëri, me kandidatë të përbashkët në zgjedhje

admin

Leave a Comment