May 28, 2023
Portali Shprehja

Bastisje në Shkup, konfiskohen armë dhe municion

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së sotme, Njësiti për luftë kundër tregtisë ilegale me drogë pranë SPB-Shkup ka privuar nga liria 35 vjeçarin A.P. nga Shkupi. Gjatë bastisjes të kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe konfiskuar municion, një pistoletë automatike “Shkorpion”, një pistoletë tjetër markë dhe kalibër të panjohur dhe dy pushkë gjuetie, shkruan Alsat.

Personi në fjalë është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të ngritët padi adekuate. /Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Një grua në Sariyer, rrethi i Stambollit, ka shkuar për të votuar e shoqëruar nga keci i saj

Kreu i “OpenAI”: Nëse rregullat për inteligjencën artificiale në Evropë janë shumë të rrepta – do të largohemi

Grupi parlamentar i ASH-së i reagon Bilall Kasamit: Nga ju dalin vetëm mesazhe përçarëse

Leave a Comment