22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Vendi

BDI-Saraj e hapi Shtabin zgjedhor për zgjedhjet presidenciale (FOTO)

Bashkimi Demokratik për Integrim në Saraj ka bërë hapjen e Shtabit Komunal për zgjedhjet presidenciale. Të pranishëm Shefi I Shtabit Zgjedhor Izet Mexhit, deputeti Artan Grubi, kryetari I komunës së Çairit Visar Ganiu, kryetari I Sarajit Blerim Bexheti dhe shefi I shtabit të Sarajit Isni Jakupi, si dhe funksionar dhe aktivist t BDI-së në Saraj.

Në këtë rastë, zyrtarët e BDI-së, përcollën mesazhet politike dhe strategjikë që gjatë kohë I promovon lideri I BDI-së Ali Ahmeti, ku tani edhe këtë të fundit për kandidatin e përbashkët. IzetMexhiti, mes tjerash tha se, tani është koha për faktorizimin e votës shqiptare duke mbështetur konceptin e liderit Ali Ahmeti.

Blerim Bexheti, u shpreh se shqiptarët në kontinuitet kanë bërë ndryshime esenciale në sistemin e shtetit, duke shtuar se ky koncept për zgjedhjet presidenciale më tepër faktorizon votën shqiptare. Shefi I Shtabit Zgjedhorë Isni Jakupi, tha se BDI në Saraj cdo herë ka ditur të dëshmojë pjekuri politike në nivel të shtabeve lokale dhe Shtabit Qendror.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja