BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë dhe Shqipërinë

Krerët e shteteve ose qeveritë e Bashkimit Evropian do të duhet të riafirmojnë qëndrimin e ministrave të jashtëm të BE-së, të cilët miratuan fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ata gjithashtu do të ritheksojnë angazhimin e tyre për “Përforcimin e procesit të zgjerimit” dhe “Perspektivën e besueshme të BE-së për Ballkanin Perëndimor”, metodologji e re e proceseve që çojnë rajonin drejt Bashkimit Evropian.

.

Të ngjajshme

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan ndërsa plagos nënën dhe gjyshin e gruas

shprehja

Moti sot i ndryshueshëm, me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe borës

shprehja

Vrasjet në Hanau, nën pretekstin se po spostohen gjermanët

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë