September 25, 2022
Portali Shprehja

Beckham, i shkatërruar nga vdekja e Mbretëreshës. Kujton me foto 4 takimet me Elizabeth II

David Beckham është një nga shumë të famshëm që përulen para mbretëreshës Elizabeth II, pas vdekjes së saj. Ish-futbollisti i shquar anglez ndau një galeri me foto të Mbretëreshës, duke shkruar se është “vërtet i pikëlluar” nga vdekja e saj:

“Çfarë derdhjeje dashurie dhe respekti pamë për jubileun Platinum për jetën e saj të shërbimit. Sa të shkatërruar ndihemi të gjithë sot, kjo tregon se çfarë do të thotë ajo për njerëzit në këtë vend dhe në mbarë botën.

Sa na frymëzoi ajo me udhëheqjen e saj! Sa na ngushëllonte ajo kur kohët ishin të vështira! Deri në ditët e saj të fundit, ajo i shërbeu vendit të saj me dinjitet dhe hir. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjen tonë mbretërore”. 47-vjeçari pati fatin ta takonte Mbretëreshën në disa raste. Shikoni fotot e tyre përgjatë viteve më poshtë.

David takohet me Mbretëreshën më 2003
Gruaja e David, Victoria Beckham, pothuajse u takua me Mbretëreshën para se të vdiste. Gjatë festimeve të Jubileut Platinum të Mbretëreshës, ata organizuan një ngjarje të veçantë, ku foli për herën e parë që e takoi në vitin 2003. David ishte aq nervoz kur u takuan për herë të parë, sa nuk dinte si t’i përgjigjej kur ajo pyeti: “Si është Victoria, si janë fëmijët?” “Unë as nuk mund të përgjigjesha, ishte një moment i jashtëzakonshëm”, – u tha David mysafirëve të tij.

David dhe Mbretëresha më 2015
Ish-futbollisti anglez ishte përsëri në praninë e Saj më 2015, për të festuar Programin e Liderëve të Rinj të Mbretëreshës dhe fituesit e parë të suksesshëm të projektit të Commonwealth.

Mbretëresha dhe David më 2016
Në vitin 2016 ai mori pjesë në Çmimet e Liderëve të Rinj të Mbretëreshës në Pallatin Buckingham, ku ajo dukej e lumtur që e pa përsëri.

Takimi më 2018
Ai u përkul sërish madhërisë së Saj në Buckingham Palace në vitin 2018 për të festuar arritjet e Programit të Liderëve të Rinj të Mbretëreshës nga i gjithë Komonuelthi, ndërsa ata punuan për të përmirësuar jetën e njerëzve me shëndet mendor, akses në arsim, promovimin e barazisë gjinore, mungesës së ushqimit dhe ndryshimeve klimatike.

.

Të Ngjajshme

FIFA ndryshon rregullat, manaxherët janë gati për betejë

admin

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

Leave a Comment