November 28, 2022
Portali Shprehja

Befason Mourinho: Mund të jem trajneri i ardhshëm i Japonisë!

Skuadra e Roma ndodhet në Japoni gjatë kësaj periudhe pushimi të Seria A, për t’u përgatitur për rinisjen e kampionatit, në fillim të janarit. Verdhekuqtë do të zhvillojnë sot një miqësore ndaj Nagoya Grampus dhe trajneri Jose Mourinho ka folur për mediat.

Portugezi ka vlerësuar fitoren që kombëtarja e Japonisë arriti ndaj Gjermanisë dhe ka befasuar të gjithë kur është pyetur nëse dëshiron të drejtojë këtë kombëtare. “Unë trajner i Japonisë? Pse jo. Në futboll asnjëherë nuk i dihet, ndaj kurrë mos thuaj kurrë”, tha Mourinho.

Mendoj se Japonia ka një ekip të mirë, ndaj mendoj se ky ekip nuk ka shumë nevojë për mua, pasi ka trajner të një niveli të mirë. Për momentin mendoj për Romën, për të ardhmen nuk i dihet se çfarë mund të ndodhë. I uroj Japonisë suksese në botëror”, u shpreh Jose Mourinho.

.

Të Ngjajshme

Luis Enrique preket në konferencë kur e pyesin për vajzën: “Mendojmë se si do të jetonte çdo ditë…”

admin

“Tani po shijojmë sërish Botërorin, kush zbriti nga autobusi le të ngjitet…”

admin

Festa gjermane zgjat 30 sekonda, anulohet goli i Rudiger (PAMJET)

admin

Leave a Comment