Belgjikë: Infermierët i kthejnë shpinën kryeministres

Kur Sophie Wilmes, kryeministrja belge, po i afrohej spitalit me autokolonën qeveritare, stafi u rreshtua tek hyrja kryesore dhe i kthyen shpinën teksa ajo kalonte, transmeton lajmi.net.

Qeveria ka marrë kritika për mënyrën se si është menaxhuar pandeminë e COVID-19, teksa Belgjika ka numrin më të lartë të vdekjeve sesa çdo vend tjetër për çdo një milion banorë.

Në vendin me vetëm 11.5 milionë banorë ka pasur më se 9000 të vdekur.

Infermieret po ashtu kanë pasur mosmarrëveshje me qeverinë, pasi kanë kërkuar më shumë të drejta brenda industrisë së shëndetësisë. /Lajmi.net/

Medics give Belgian Prime Minster cold reception

Belgian PM is shamed by 'outraged' medics as they turn their backs on her in protestFULL STORY: http://dailym.ai/3bO0aDK

Gepostet von Daily Mail am Montag, 18. Mai 2020

loading...

Të ngjajshme

Foshnjës së lindur gjatë koronavirusit, prindërit ia lënë emrin Dezinfektues

shprehja

Shkencëtarët ‘fatlum’ marrin imazhin e ri të Jupiterit

shprehja

Ngrohja globale “mund të rimarrë modelin antik të klimës duke shkaktuar ndikim shkatërrues”

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë