November 25, 2020
Portali Shprehja

Benitez kundër Klopp e Guardiolas: 5 zëvendësime janë humbje kohe, kam bërë 25 tamponë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp dhe tekniku i Manchester City-t, Pep Guardiola kanë dalë kundër La Ligas për të rikthyer sërish 3 zëvendësime. Ata donin që të kishin 5 në dizpozicion për të ruajtur futbollistët, por Rafa Benitez ka dalë kundër të dyve.

“Kam patur ca kohë që të reflektoj pas sezonit të çuditshëm dhe dua të falenderojs tafin tim dhe të gjithë klubin për punën. Zëvendësimet? Për mua janë shumë 5 ndërrime, jo aq shumë sa 25 ndërrime. Ky është numri i testeve COVID-19 që kam bërë gjatë periudhës time në Kinë. “Dalian

“Në Superligën kineze kemi patur 5 ndërrime dhe kjo është shumë kohë e humbur. Nuk ka kuptim aq shumë zëvendësime. Ne duhet të menaxhojmë skuadrën, pankinen dhe të zgjidhim problemet në fushë dhe të menaxhojmë situatat jashtë fushe”, – tha ai. Benitez ka marrë drejtimin e ekipit kinez të Dalian.

.

Të Ngjajshme

Pirlo “ngel në klasë” Juven, lartëson vetëm De Ligt: Është 20 vjeç, por duket kapiten i vërtetë

admin

CHAMPIONS, Grupi H:  United fiton me super Fernandes, PSG i falet Neymar-it

admin

CHAMPIONS, Grupi F: Dortmund dhe Lqazio bëjnë detyrën, askush si Haaland në

admin

Leave a Comment