September 29, 2022
Portali Shprehja

“Benzema meriton Topin e Artë”, Courtois: Ja çfarë do të bëj po nuk e fitoi

Pas suksesit në Superkupën e Europës kundër Eintracht Frankfurt, portieri i Real Madrid, Thibaut Courtois, ka folur për Prime Video në lidhje suksesin e  fundit dhe sezonin e ri.

Në nivel personal, belgu ka thënë: “Unë jam gjithmonë gati për skuadrën time. Jam gjithmonë gati kur është e nevojshme”.

Për fitoren e Superkupës: “Është e rëndësishme edhe në aspektin mendor të fitosh për ta përgatitur ndeshjen e parë të La Liga-s në mënyrën më të mirë. Është e rëndësishme të ruhet i njëjti nivel”.

Për Karim Benzema, i cili ka shënuar dhe në finalen e djeshme: “Është sulmuesi më i mirë në botë. Do të fitojë Topin e Artë.

“Është e rëndësishme ta kesh në skuadër dhe jo kundër. Nëse nuk do ta fitojë Topin e Artë këtë vit, unë do të bëjë diçka të keqe”, ka përfunduar duke qeshur.

.

Të Ngjajshme

Juventus-Inter pakt? Vizita e Andrea Agnellit te selia e Steven Zhang: ja për çfarë folën!

admin

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

admin

Thotë mjaft dhe e lë futbollin në moshën 35-vjeçare: kampion evropian me Chelsean e Di Matteos

admin

Leave a Comment