Berbatov: Chelsea të transferojë këtë lojtar për të zëvendësuar Hazardin

Mesfushori ofensivë gjerman shënoi dy herë për Leverkusen javën e kaluar, dhe është një nga talentët më premtues në futbollin evropian.

20 vjeçari gjithashtu ka qenë i lidhur me Manchester United, por Berbatov mendon se Chelsea duhet ta ndjekë gjermanin si një zëvendësim të Hazard.

“Mendoj se është interesante të shohësh Chelsean të lidhur me të, ata nuk e kanë zëvendësuar më të vërtetë Hazardin që pas largimit dhe do të ishte gjithnjë e më e vështirë për ta bërë një gjë të tillë”, ka deklaruar Berbatov, përcjell lajmi.net.

“Mendoj se me siguri ata duhet të shkojnë pas një lojtari të ri me shumë futboll tyre, nëse ky është rasti, atëherë ata gjithashtu duhet të jenë të durueshëm, sepse ndonjëherë lojtarëve të rinj u duhet kohë për t’u me fizikalitetin dhe shpejtësinë e Premierligë”./Lajmi.net/

loading...

Të ngjajshme

Ramos pro rifillimi të sezonit, thotë se futbolli është i domosdoshëm

shprehja

Lutz Eigendorf, ylli nuk shkëlqeu kurrë pasi u vra nga shërbimet sekrete ruse

shprehja

Bayerni mposht Schalken, kalon në gjysmëfinale të kupës

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë