May 23, 2022
Portali Shprehja

Berisha fton Ramën në debat publik

Ish kryeministri Sali Berisha e ftoi sot, kryeministrin Edi Rama në një debat publik.

Tact Watches

Në një konferencë për mediat nga selia e Partisë Demokratike, Berish u shpreh: “E ftoj në një debat publik para jush. Të dalë, t’ia themi në sy të gjitha njeri-tjetrit. Le t’i marrë me mijëra vendime që kam firmosur dhe të vijë. Tua nxjerrë shqiptarëve ashtu siç dilte në plazh, jo fizikisht, por moralisht. Se jetën private e dini ju, e kam ligj. Le të nxjerrë një tender të vetëm të një kompanie ku jo fëmijët e mi se ai është superskandal, por edhe sikur të jenë nënkontraktorë të atij tjetrit, kurrë. Ju e dini si qarkullon emri i Olsit aferë pas afere. Kudo është Rama, nuk është Olsi. Olsi i pastron ato para me sportin”.

Ky reagim i Berishës ka ardhur pas deklaratave të kryeministrit Rama se, SPAK duhet ta hetojë për ato çka ka thënë Departamenti Amerikan i Shtetit.

.

Të Ngjajshme

Anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO me ndikim edhe në Ballkan

admin

Dasmat, bizneset “fërkojnë” duart

Prap se prap prezantueset e lajmeve në Afganistan u shfaqën në ekran të mbuluara

Leave a Comment