-2 C
Skopje
February 16, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Berisha: Mogherini është rusofile

Ai ka thënë se çështja e ndarjes ka filluar qysh moti në Bruksel së bashku me Mogherinin, e cila shpesh ka marrë kritika për afërsinë me Rusinë.

“Çështja e ndarjes ka filluar para ardhjes së presidentit Trump. Ka filluar në Bruksel më përpara.  Unë e lidha këtë me serbofilinë dhe rusofilinë e ndërmjetësueses Mogherini”.

“Ajo e ka marrë atë post duke u kundërshtuar nga një seri e politikanëve të BE-së, duke e quajtur rusofile”, ka deklaruar Berisha si i ftuar në një emision televiziv në Shqipëri.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Zeka: Së shpejti formohet qeveria teknike, jashtë mbesin AAK dhe VV

shprehja

Thaçi: Komisionari Hahn pritet të marrë rol dialogues në procesin e pezullimit të taksës

shprehja

Nepotizmi, antikorrupsioni shqyrton punësimet

shprehja