June 3, 2023
Portali Shprehja

Berlusconi lirohet nga spitali pas 45 ditësh

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është liruar të premten nga spitali, pas një trajtimi 45-ditor.

Berlusconi, 86-vjeçar, është larguar nga spitali San Raffaele në Milano, dhe është parë duke i përshëndetur gazetarët.

Ai është shtruar në spital në fillim të muajit prill, për shkak të pneumonisë, dhe mjekët kanë thënë se ai është trajtuar edhe për leukemi kronike.

Politikani dhe manjati i mediave ka qenë në kujdes intensiv për gati dy javë.

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, ka thënë të premten në Twitter se pret që bashkëpunëtori i saj konservator të kthehet, për “të luftuar shumë beteja tjera bashkë”.

Berlusconi e ka formësuar jetën politike italiane për disa dekada.

Popullisti i krahut të djathtë, ka qenë kryeministër katër herë, me disa pauza, prej vitit 1994 deri më 2011

Ai aktualisht e ka një ulëse në Senat, një prej dhomave të parlamentit në Romë.

Berlusconi ka pasur probleme shëndetësore me vite.

Në fund të vitit 2020, ai është infektuar me koronavirus, ndërsa më 2016 i është nënshtruar një operimi në zemër.

.

Të Ngjajshme

Indi, mbi 280 të vdekur pas përplasjes së dy trenave

Messi vendos për të ardhmen, tregon se a do të largohet nga PSG

Si të mos shtojmë peshë kur e lëmë duhanin?!

Leave a Comment