June 3, 2023
Portali Shprehja

Bernardo Silva mer vendim dhe ia komunikon Manchester City-t!

Kur vjen koha për të bërë pyetje për të ardhmen e tij, është shumë e rëndësishme që një lojtar të mos nënvlerësojë kurrë qytetin në të cilin jeton dhe ndikimin që mund të ketë tek ata që e rrethojnë. Është paksa si duhet të ndihet Bernardo Silva në Mançester.

Ndërsa ende në kërkim të një Triplete historike me Manchester City (Kupa, Premier League dhe Champions League), portugezi nuk është një njeri që lulëzon jashtë futbollit në qytetin veriperëndimor te Anglise.

Pasi ka njohur Lisbonën, qytetin e tij të lindjes dhe Benfikën, ku ishte stërvitur, pastaj Monacon për tre vjet, mesfushori sulmues jeton në Angli prej gjashtë vitesh. Një ambient krejtësisht ndryshe nga ç’kishte njohur deri tani. Dhe, si shpesh në situata të tilla, privatësia ia kalon futbollit…

Pas gjashtë vitesh në Manchester City, Bernardo Silva shpreson të ketë një projekt të ri sezonin e ardhshëm. PSG është një destinacion që i pëlqen shumë. Portugezi mendon se ka ardhur ne fund te ciklit te City dhe se nuk ka cfare jep me shume…

 

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment