23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

Betim Kabashi i Grupit të Kumanovës në rrezik jete, policia nuk lejon familjen ta vizitojë

Betim Kabashi i Grupit të Kumanoves është në gjendje të rëndë thotë për Gazetën Lajm babai i tij, Besim Kabashi. Sipas tij, Betimi dje ka pesuar gjakderdhje te brendshme në lukth, por edhe për kundër gjendjes se rende autoritetet e burgut nuk kanë lejuar ta vizitojnë as familjarët e tij, e as mjeku. Familjarët kane qene te detyruar ta alarmojne edhe ambasaden kosovare në Shkup. “Vizita e mjekut është lejuar vetëm pasi ka jntervenuar një i punesuar në ambasadën e Kosovës. Më pas për shkak të gjendjes së veshtire eshte derguar në Kliniken e Shkupit”, thotë për Lajm babai i Betim Kabashit. Ai edhe sot gjendet në Spitalin digjestiv ne Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza” por familjarët sërish num lejohen ta vizitojnë. “Po thonë se sot është më mirë, mirepo pa e pa me syt e mi si mundem te ju besoj?”, flet babai i brengosur i Betim Kabashit.

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja