September 28, 2020
Portali Shprehja

Biden: Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë (VIDEO)

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha se Kosova duhet të jetë një shtet i pavarur, e jo pjesë e Serbisë.

Kështu ai tha në Wilmington, të premten, derisa po mban një fjalim para zgjedhjeve presidenciale.

Në një pyetje të një gazetari për Marrëveshjen në Washington, ai ka thënë se nuk di cila është marrëveshja porse Kosova, duhet të jetë e pavarur.

“Nuk e di cila është marrëveshja. Ajo çka argumentoj në lidhje me Kosovën dhe Serbinë është se – Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë”, tha Bideni.

Të Ngjajshme

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbejxhanit, 16 të vrarë

admin

Mali i Zi që nga mesnata në shtetrrethim

admin

Shqiptarët do të jenë në ‘Jugosllavinë e katërt’, Albin Kurti bën deklaratën e fortë

admin

Leave a Comment