December 1, 2020
Portali Shprehja

Bie një punëtor ndërtimtarie nga skelet në Graçanicë

Një punëtor në ndërtimtari derisa ishte duke punuar ka rënë nga skelet dhe ka pësuar lëndime trupore.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 09:20 në fshatin Llapnasellë, Graçanicë.

Siç thuhet në raport, viktimës i është ofruar tretman mjekësor dhe sipas mjekëve gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

“Raportohet se viktima m/k derisa ishte duke punuar ka rënë nga skelet dhe ka pësuar lëndime trupore. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësor dhe sipas mjekëve gjendja e tij është jashtë rrezikut përjetë. Në vendngjarje kanë dalë njësitë përkatëse”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Deçan, gjuhet me armë zjarri një person

admin

Lipjan, policia inicon rast ndaj 51-vjeçarit që dyshohet se gjuajti me armë

admin

Arrestohet një qytetar para stacionit policor në Pejë, gjysmë i zhveshur hipte mbi automjete

admin

Leave a Comment