Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 1.004 të infektuar, 29 të vdekur dhe 772 të shëruar

Nga data 13 mars kur edhe u shënuar rastet e para me COVID-19, në Kosovë janë testuar gjithsej 12.551 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 1.004 raste, me gjithsej 29 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 772 raste.

Në IKSHPK në vazhdimësi përgjatë 24 orëve janë duke u kontaktuar dhe mbikëqyrë të gjitha kontaktet e rasteve, si dhe kontaktet e kontakteve duke i obliguar për vetëizolim dhe të kërkojnë ndihmë mjekësore nëse kanë simptome.

loading...

Të ngjajshme

Shqyrtohet masa shtesë për personat mbi 65 vjet dhe nën 18 vjet

shprehja

Rëndohet bilanci edhe në Britani, 708 viktima në një ditë, përfshirë një 5-vjeçar

shprehja

Mënyrë e re për testim të gjakut, mund të identifikojë mbi 50 lloje të kancerit

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë