October 1, 2023
Portali Shprehja

Bill Gates rezervoi një restorant luksoz vetëm për vete – ajo që porositi miliarderi i habiti të gjithë…

Kur bëhet fjalë për preferencat ekscentrike të të ushqyerit mes miliarderëve, bie në sy emri Bill Gates.

Pavarësisht nga pasuria e tij, Gates i pëlqen thjeshtësia në dietën e tij, veçanërisht kur bëhet fjalë për drekën – ai njihet për dashurinë e tij ndaj cheeseburgers.

“Nëse keni një vend për drekë me Bill-in, do të hani burgers.” Dikush do të dërgohet gjithmonë për të marrë ushqim nga McDonald’s. Gjithashtu, Bill është një adhurues i madh i Diet Coke”, tha drejtori i fondacionit të tij, Joey Carell, në një intervistë.

“Gjatë ditës mund të pi tre ose katër”, shkroi Bill në blogun e tij, duke iu referuar Coke Zero.

Dashuria e miliarderit për pijet e gazuara tejkalon edhe vaktin më prestigjioz të restorantit. Kuzhinieri i njohur spanjoll me një yll Michelin, Jordi Cruz, së fundmi kujtoi një takim të pazakontë me Gates. Miliarderi vizitoi restorantin e vlerësuar me çmime në Barcelonë, duke i lënë të gjithë të hutuar me zgjedhjen e tij.

“Bill rezervoi të gjithë restorantin vetëm për vete. Dhe e dini se çfarë bëri? “Ai porositi një Coke Diet dhe u kthye në aeroplanin e tij”, tha ai.

Sipas Cruise, Gates rezervoi restorantin për dy ditë të tëra dhe ndërsa shoqëruesit e tij shijuan magjinë e kuzhinës, Gates vendosi të pinte vetëm lëngje.

Menyja e shijimit prej 313 dollarësh të restorantit përmban pjata si gjalpë lajthie të mbuluar me brymë me kore buke dhe havjar, salca të ndryshme, së bashku me një ofertë ëmbëlsirë të quajtur lollipop globe me luleshtrydhe në çokollatë qumështi…

“Ka njerëz që kanë para, por janë pak të lodhur nga gjithçka. Ata i vlerësojnë gjërat më pak”, përfundoi Cruz.

.

Të Ngjajshme

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

admin

Leave a Comment