November 26, 2022
Portali Shprehja

Blerim Bexheti për zhvillimet në BDI: Shumë shpejt do të informojmë për hapat e radhës

Grupi i pakënaqur i BDI-së, në një deklaratë për “Radio Shkupin” paralajmëruan se shumë shpejtë do të dalin me deklaratë dhe të informojnë se çka konkretisht kërkojnë dhe si do të veprojnë në të ardhmen.

“Do të dalim shumë shpejt me një deklaratë ku do të informojmë për këtë çështje” u shpreh për Blerim Bexheti, anëtari i kryesisë së BDI-së cili bënë pjesë në të ashtuquajturin “Grupi i zjarrit.

Ai tha se qëndron në thirrjen që “secili që ia do të mirën BDI-së mund t’i bashkëngjitet këtij grupi”.

“U bëjë apel të gjithë atyre të cilët ia duan të mirën BDI-së t’i bashkëngjiten iniciativës tonë” tha Bexheti.

Ditë më parë, kryetari i partisë Ali Ahmeti në lidhje me këtë iniciativë tha se organet partiake janë funksionale dhe shumica e BDI-së nuk dëshiron anarki, megjithatë çdo kush ka të drejtën të shpreh pakënaqësinë dhe mendimin e vet.

Sipas tij BDI është investim kombëtar dhe nuk rrezikohet nga individë.

Të Ngjajshme

7 kombinime ushqimesh që s’duhet t’i vendosni kurrë pranë njëri-tjetrit

Vdiq ministri i jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei

Një 26-vjeçar është gjetur i vdekur në Shkup

admin

Leave a Comment