Bllazhevska: Nuk kemi të dhëna për të kaluarën, nuk dimë sa jemi

Gazetarja Maja Bllazhevska e ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, tha se në dekadën e fundit nuk u është dhënë përgjigje shumë pyetjeve me rëndësi, si për shembull se sa jemi dhe sa janë larguar nga vendi. Sipas saj, pa pasur të dhëna, shifra, nuk kemi çfarë të marrim si pikë reference ku kemi qenë dhe ku jemi.

.

Të ngjajshme

Sulmi në bazën amerikane, Shqipëria nuk ka ushtarë në Irak

shprehja

Plenkoviç: Të bëhet e qartë, fundi i negociatave është anëtarësimi në BE

shprehja

Butrint Imeri dhe Era Istrefi kalojnë pushimet bashkë, a janë në lidhje dashurie?

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë